• Charakteristika ŠKD

Školský klub je charakterizovaný ako výchovné zariadenie, slúžiace na výchovu a vzdelávanie, záujmovú činnosť žiakov v čase mimo vyučovania. Školský klub detí poskytuje žiakom široké spektrum využitia voľného času s prihliadnutím na vek a schopnosti. Činnosť v ŠKD je nenáročná záujmová činnosť zameraná na prípravu na vyučovanie a na uspokojovanie a rozvíjanie záujmov žiakov v čase mimo vyučovania v týchto oblastiach výchovy: vzdelávacia (rozumová), spoločensko-vedná, esteticko-výchovná (výtvarná, hudobná, literárno-dramatická), telovýchovná, zdravotná a športová,  pracovno-technická, prírodovedno-environmentálna.

Ideálom výchovy a vzdelávania by mal byť dobrý (čestný, morálny, charakterný), múdry (vzdelaný, tvorivý), aktívny (samostatný, pracovitý, iniciatívny), šťastný (vyrovnaný, zdravý) a zodpovedný (v konaní voči sebe, ľuďom, životnému prostrediu) človek. (Milénium, 2002). Výchovno-vzdelávaciu činnosť smerujeme k príprave žiakov na život, ktorý od nich vyžaduje, aby boli schopní kriticky a tvorivo myslieť, rýchlo a účinne riešiť problémy.

Našim cieľom je pripraviť človeka rozhľadeného, vytrvalého, schopného kooperovať a pracovať v tíme, schopného sebamotivácie k celoživotnému vzdelávaniu. Dôležité je aby sme formovali u žiakov tvorivý životný štýl, vnútornú motiváciu, emocionálnu inteligenciu, sociálne cítenie a hodnotové orientácie. Vychovávame žiakov v duchu humanistických princípov a v spolupráci s rodičmi žiakov chceme vychovať pracovitých, zodpovedných, morálne vyspelých a slobodných ľudí.

V organizácii výchovy mimo vyučovania zohľadňujeme dva princípy:

• princíp aktívnosti
        • princíp variabilnosti

Činnosť je organizovaná tak, aby žiak mohol voľne svoju záujmovú činnosť kombinovať, meniť a to úplne dobrovoľne, z vlastného rozhodnutia.

Čo ponúkame:

• vysoko kvalifikovaný personál vychovávateliek ( 100% )
        • počítačová gramotnosť na dobrej úrovni
        • ochota vzdelávať sa a navzájom si pomáhať
        • vybavenie informačno-komunikačnými technológiami
        • možnosť využitia odborných učební
        • rozsiahla záujmová činnosť
        • možnosť kvalitného stravovania
        • veľmi dobrá spolupráca s tr. učiteľmi a asistentkami učiteľa
        • veľmi dobré materiálno-technické vybavenie ŠKD

• Základná škola s materskou školou, Školská 3, Pavlovce nad Uhom
      • zspavlovceuh@zspavlovceuh.sk